1. გაკვეთილის თემა
|
სამყარო, რომელშიც ჩვენ ვცხოვრობთ
|
2. სწავლების საფეხური
და კლასი
|
VIII -კლასი
|
3. ინტეგრირებული
საგნები, მასწავლებლების სახელი, გვარი
|
რუსული ენა.
ნანა ქიტოშვილი
|
4. მოსწავლეთა რაოდენობა
|
19
მოსწავლე
|
5. განსაკუთრებული
მიდგომების საჭიროებების მქონე მოსწავლეთა რაოდენობა და პროფილი
|
„განსაკუთრებული
მიდგომების საჭიროების მქონე მოსწავლეები“ არ არის.
|
6. გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
გაკვეთილს
შეხება აქვს ყოველდღიურ ცხოვრებასთან. სამყაროს უკეთ აღქმაში.ყოველ დღიურ
ცხოვრებაში
|
7. გაკვეთილის სასწავლო
მიზნები (საგნების მიხედვით)
|
მოსწავლეებს გავაცნო, ჩვენს დედამიწაზე არსებული ეკოლოგიური პრობლემები. ზიანი, რომელიც ტერიტორიის გაბინძურებას, ტყის განადგურებას, ცხოველებზე ნადირობას, მდინარეებისა და ზღვების დაბინძურებას მოაქვს.
ლექსიკური მარაგის გამდიდრება. |
8. ეროვნული სასწავლო
გეგმით განსაზღვრული მისაღწევი
შედეგი/ინდიკატორები
|
მოსწავე იძიებს ფაქტობრივი ინფორმაციის შემცველ შემეცნებით ტექსტებს.
ამოიცნობს მთავარ თემას. ამოიცნობს ფაქტობრივ ინფორმაციას. მოსწავლე თანამშრომლობს გუნდის წევრებთან. მსჯელობს, ისმენს სხვის მოსაზრებას, გამოთქვამს საკუთარს. მოიპოვებს ინფორმაციას ინტერნეტში. პასუხობს კითხვებს. ეძიებს პრობლემებს და მათი გადაჭრის გზებს. უცხ. VI. 12, უცხ. VI, 18, უცხ. VI, 31, |
9. წინასწარი ცოდნა
|
იციან
მიწის ძვრის, ბუნებრივი მოვლენების, კატაკლიზმების შესახებ.
|
10. თანმიმდევრობა
(აქტივობა და დრო)
|
საერთო მიმოხილვა სამყაროზე, სადაც ჩვენ ვცხოვრობთ. რა ბუნებრივი
რესურსები
გაგვაჩნია?
(5 წთ)
მინი ტექსტების კითხვა განმარტებით.
კითხვებზე პასუხის გაცემა. ლექსიკური მარაგის გამდიდრება. (10 წთ)
ჯგუფური მუშაობა. დაფაზე იწერება მინი ტექსტების შინაარსიდან გამომდინარე ეკოლოგიური პრობლემები:
1. ტყის განადგურება.
2. ჰაერის გაბინძურება
3. ცხოველების
განადგურება
4. ნაგავი და ნარჩენები
5. ზღვების და მდინარეების გაბინძურება.
I ჯგუფი მუშაობს და იძიებს რა შედეგებს ვღებულობთ.
II ჯგუფი იძიებს და ფოულობს-ფრობლემების გადაჭრის გზებს. (15 წთ) პრეზენტაცია (10 წთ) |
11. შეფასება
|
მოსწავლეთა კვლევის, გონებრივი იერიშის, ინდივიდუალური ა ჯგუფური მუშაობის პროცესში ჩართულობაზე დაკვირვრბულობა.
|
12. საკლასო მენეჯმენტი _
საგანმანათლებლო რესურსები
|
წიგნი, ფანქარი, ფურცლები, კალამი.
|
ნანასბლოგი
Thursday, June 18, 2015
Wednesday, May 13, 2015
ნანასლეკსი
Subscribe to:
Posts (Atom)